STAND-UP Krzysztof SKIBA + WYSTAWA + KONCERT

Zachęcamy również do współpracy w ramach wydarzenia, które łączy ze sobą stand-up, wystawę i koncert. Wystawę i oraz koncert poprowadzi Krzysztof Skiba, który otworzy wystawę 60 minutowym programem satyrycznym. 

 

Krzysztof SKIBA

Satyryk, felietonista, showman, radiowiec, wokalista rockowy, autor tekstów piosenek (m.in. Makumba, Dres, Świat według Kiepskich,  Berlin Zachodni).   Od 33 lat występuje z zespołem Big Cyc, z którym nagrał 18 płyt (łączny nakład sprzedanych płyt to ponad 3 mln egzemplarzy) i z którym wystąpił na ponad czterech tysiącach koncertów.   

W latach 80. organizator antysystemowych happeningów Pomarańczowej Alternatywy i działacz podziemnych ugrupowań antykomunistycznych (Ruch Społeczeństwa Alternatywnego, Ruch „Wolność i Pokój”).  Walczył z komuną gdyż jako student kulturoznawstwa i tak nie miał nic ciekawego do roboty.  W wiezieniu siedział w celi razem z „wampirem z Krotoszyna”, co jak podkreślają lekarze miało znaczny wpływ na jego osobowość.  W 2013 roku odznaczony przez prezydenta RP (na wniosek IPN) krzyżem „Wolności i Solidarności”.  

Wraz z zespołem wielokrotnie otrzymywał Złote i Platynowe Płyty, co wreszcie przełożyło się na finanse i mógł sobie kupić nowe trampki. W 1990 otrzymał tytuł „najlepszego autora tekstów piosenek”.  W 2006 roku zaliczony przez tygodnik Polityka do grupy 10 najlepszych showmanów w Polsce. Wystąpił w pond 600 programach telewizyjnych. Po 1989 roku prowadził wiele programów rozrywkowych w TVP2 i telewizji Polsat (m.in. Lalamido, Podróże z żartem, Uwaga Hotel, Mini Szansa).  Dubbingował filmy komediowe i podkładał głosy do gier komputerowych (m.in. Fallout 3). Przez lata z niechęcią publikował felietony w pismach takich jak CKM, Gazeta Wyborcza czy tygodnik Wprost.    

Opublikował kilka książek m.in. zbiór felietonów „Skibą w Mur” (Wydawnictwo Zysk 2006), zbiór opowiadań satyrycznych „Opowiadania podwodne” (Wydawnictwo Zysk 2009) i książki o czasach PRL pt. „Artyści, wariaci, anarchiści” (Wydawnictwo NCK 2010) i „Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia” (Wydawnictwo NCK 2015).    

Z entuzjazmem prezentował swoje satyryczne felietony m.in. na antenie radiowej Jedynki, Radia Wawa i AntyRadia.   

W 2018 roku nakładem wydawnictwa SQN z Krakowa ukazała się jego biografia pt. „Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza”, która stała się sensacją w skupach makulatury.  W czerwcu 2021 nakładem wydawnictwa Arbitror z Warszawy wyszła jego najnowsza książka z felietonami. Jest to zbiór felietonów  o czasach lockdownu i pandemii pt. Polska bez gaci. 

Skiba okazuje się także sprawnym standuperem. Spektakl komediowy w stylu stand up comedy oparty na tej książce, wzbudza salwy śmiechu nie tylko na poligonach.      

Moje projekty komercyjne

W moim portfolio znajdziesz liczne projekty komercyjne. Wykonałem plakaty m.in. dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Lady Pank, Małgorzaty Ostrowskiej, Prezydenta Miasta Wrocław, Gitarowego Rekordu Świata, do programu Dance Dance Dance i wielu innych 

Moje projekty komercyjne

W moim portfolio znajdziesz liczne projekty komercyjne. Wykonałem plakaty m.in. dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Lady Pank, Małgorzaty Ostrowskiej, Prezydenta Miasta Wrocław, Gitarowego Rekordu Świata, do programu Dance Dance Dance i wielu innych 

SZUKASZ INSPIRACJI? ZAJRZYJ DO GALERII

W galerii znajdziesz wiele moich prac podzielonych na kategorie. Jeśli szukasz inspiracji, to jest to odpowiednie miejsce

Maciej Święty w mediach

Reportaże, wywiady i wydarzenia.

Login

Hasło Ci uciekło?